Okul

Bakarsan Bağ Bakmazsan Dağ Olur Kompozisyon

Hayatımız boyunca karşımıza değerlendirebileceğimiz çeşitli fırsatlar çıkar. Bunların doğru şekilde değerlendirilerek kullanılması önem taşımaktadır. Fırsatlar değerlendirildiği sürece önemli yerlere gelinebilir. Sahip olduklarımızı değerlendirmediğimiz vakit ise kayıpların oluşmasına neden olmaktadır. Elimizdekiler değerli ve geleceğimizi sağlaması adına korunması gerekir.

Sahip olduklarımıza bakmalıyız, ilgi göstermeli ve onların bizim olduğunu benimsememiz gerekir. Elimizdekilerle ilgilenmediğimiz sürece değerini kaybederek zamanla aynı verimi alamayabiliriz. İnsanlar sahip olduklarını bilmeli, gerekli olan ilgiyi her zaman göstermesi gerekir. Bazı değerleri kaybetmemek adına olanlara da koruyucu davranmamız gerektiğini gösterir. Fırsatlar elimize fazla geçmez ve onlara değer vermediğimizden dolayı işimize yaramaz hale gelirler. İlgilenilen herşey daha verimli olur, baktığınız bir gül bahçesi olduğunu düşünürsek eğer verimli güzel güller için ilginin olmazsa olmazlarından olduğunu biliriz.

Kolay elde edilenlerin değeri fazla olmaz ama onların yokluğunda yalnızlık hissederiz. Bir çok emek verilen değerlerin yok olmasına neden olabilir. İlgi varsa devamlı ve belli düzeyde olması gerekmektedir. Bunları sağladığımız sürece dışarıdaki etkilerden korunmuşta oluruz. Atalarımız sahip olduklarımıza değer vermememiz sonucunda onların dağdan farksız olacaklarını göstermişlerdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu