Okul

Bal Olan Yerde Sinek de Olur Kompozisyon

Yaşamımızı devam ettirirken çeşitli ihtiyaçlarımız doğar karşılamak adına çalışır kazanırız. Elde ettiklerimize ortak çıkan insanlar olur, kazancımıza laf söyleyen yanlış yönlendirenler olur. Aldığımız sahip olduğumuz mallardan faydalanmak isteyenler daima yanımızda olur.

Hayatta her şeyi hesaplar tartar öyle yaşarız. Kendi ihtiyaçlarımızı gidermek için harcamalar yapsak dahi çevremizdeki insanlar ortak çıkarlar. Kendimiz için aldığımız bilgisayarı kullanmak isteyenler, fotoğraf makinesini ya da arabamızı bir günlüğüne isteyenler. Güzel işlerin çevresinde ondan nemalanmak isteyen kişilerde olur. Bal dökülen yere sinekler toplanarak insanların başarısına ortak olmaya çalışırlar. Mutluyken herkes çevremizde olur. Yaptığımız güzel işlere laf söyleyenlerin olması moralimizi bozacak, hevesimizi kıracak ancak bunlara hazırlıklı olmalıyız.

Çalışkan olan insanlara karşı tembellik yapan ancak başkasının başarısının arkasına gizlenen kişiler çamur atarlar. Meyve veren ağacın taşlandığı gibi bal olan yerde de sinekler çok olur. Hiç çaba göstermeden başkalarının başarısını elde etmek isteyenler vardır bunlarda balın etrafında sinekler gibidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu