Okul

Bana Arkadaşını Söyle Sana Kim Olduğunu Söyleyeyim Anlamı Kompozisyon

Toplum içersinde kullanılan atasözlerinden olmaktadır. Yaygın şekilde kullanıldığı gibi önemli bir anlam taşımaktadır. İnsanları tarif etmek için yerinde bir söz olmaktadır. Bana Arkadaşını Söyle Sana Kim Olduğunu Söyleyeyim derken bize demek istediği insan kendisi gibi arkadaş seçtiği zaman içersinde onun huylarına sahip olduğunu ifade eder.

Bana Arkadaşını Söyle sana Kim Olduğunu Söyleyeyim Kompozisyon

Arkadaşlık önemli kavramlardan birisi olmaktadır. Hayatımız boyunca tanıdığımız onlarca yüzlerce arkadaşımız olur kimisi ile bir noktadan sonra ayrılmaktayız diğerleri ile yolumuza devam ederiz. Çevremizde sahip olduğumuz arkadaşları tanımamız gereklidir. İnsanlar seçimlerinde bazen duyarsız olabiliyor ve kendilerine faydasız zarar verecek kişilerle arkadaşlık yapabilirler.

Arkadaş edindiğimiz kişinin karakteri, özellikleri, kültürü, görgüsü, bilgisi bizi tamamen yansıtmaktadır. Sahip olduğumuz arkadaşlar bizim kimliğimizdir. Biz neysek arkadaşlarımızda öyle olması gereklidir. Sorunlu arkadaşlar bizimde onlarla zaman geçirdiğimizi sorunlu kişilerden olduğumuzu gösterebilir.

Sağlam ve düzgün arkadaşlıklar ile birlikte bizimde çevremiz genişler. İnsanlar karşısında kariyerimiz güçlenecektir. Güçlü bir kariyer insanlara değer katmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu