Okul

Toplum ve Şiddetle İlgili Kompozisyon

Toplumsal şiddet bize yaşanan kötülüklerden birisi olduğunu en doğru şekilde ifade eder. Yetersiz kalınması durumunda ölümlerle dahi sonuçlanabilecek bir şiddet türüdür.

Toplum içersinde var olan öfke ile birlikte şiddeti tetiklemektedir. Şiddetin gerçekleştiği bütün durumların telafisi olmayan zararlara sebep olabilir. Aile içinde şiddetin insanların hayata bakış açılarını tamamen olumsuz yönde etki yaratmaktadır. Düşündüğünüz de bireylerin mutsuz olduklarını fark edebilirsiniz. Şiddet yoğunluğuna göre değişebilir etkisi orantılı ortak artacaktır.

İnsanların şiddete yönelik hareket etmeleri zarardan başka bir şey getirmediği gibi olumsuz durumlar bırakabilmektedir. Ülkemiz bu şiddete karşı gerekli önlemleri alsa dahi yetersiz kaldığını görebiliyoruz. Kadınlara yönelik şiddetin hat safhada olması ölümler ile sonuçlanabiliyor. Yetersiz kalan koruma veya cezalar şiddetin büyüklüğünü medya üzerinde gösterilebilir.

Şiddet bulunan toplumda huzur ve içe kapanıklık özgüvenini kaybetmelerine sebep oluyor. Aile içersinde kadın ve çocukların şiddete uğraması başarısızlığı da beraberinde getirmektedir. Şiddete karşı toplumlar duyarlı olup insan haklarına aykırı bir davranış gerçekleşmektedir. Önlenmesi için daha ilgili kurumlar bulunarak şiddet konusunda uyarı verilmemelidir.

şiddete hayır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu