Okul

Bana Bir Harf Öğretenin Kırk Yıl Kölesi Olurum Kompozisyon

Bilgi insanlığın en önem hazinesidir. Efsanelerde altın şehir olarak denilen yerde bilginin kaynağı yer alır. Hazine olarak akla gelen sadece altın olmamalıdır. Doğru kullanıldığı zaman bilgi insanlığın en büyük hazinesi olmaktadır. İnsan yaşamı boyunca öğrendiği bilgileri değerlendirir ve kullanır.

Günümüz teknolojisine ulaşmamız insanlığın en büyük hazinesi olan bilgiden gelir. İnsanlık istemediği kadar altına sahip olsa dahi bilgi olmadan bir değeri olmaz. Öğrenen insan kendini geliştirir ve yeni buluşlar yapar. Bilim insanları hazinenin ta kendisidir. Aldıkları eğitim ve öğretim sayesinde bilgiyi kullanarak önemli keşifler yapılabilir. Ahlaklı bir neslin yetişmesi geleceğe katkıda bulunur. Kendini geliştiren insanlar toplumda itibar gören mesleklerde görev alabilirler. Saygın bir kişi olarak topluma faydaları dahi dokunur. Öğrenmenin sınırı yoktur, öğrenilen bilgileri insanlığın faydasına kullanmak kadarda güzel bir şey yoktur. Doktorlar gibi bir çok meslek sahibi insan çeşitli hizmetlerde bulunmuşlardır.

İnsanlık aldığı eğitimi hangi amaçlar doğrultusunda kullanılıyor düşünmeliyiz. Günümüzde doğru ve yanlışı ayırt edemeyen insan sayısı o kadar çok ki. Bazen insanlar ne yapacaklarını dahi tam kestiremiyorlar. Bilinçli bir toplum değerlerine sahip çıkarak ulusunu daha ileriye taşır. Bilgili insanın yapacakları bir medeniyeti geliştirebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu