Okul

Barınma İhtiyacını Karşılayan Kurumlar

Canlılar için en önemli ihtiyaçlar arasında olan barınma ihtiyacıdır. Günümüzde ev sahibi olmak için insanlar çeşitli yollara başvururlar. Gerek çalıştıkları yerde barındırır, gerekte uzun vadeli kredilerle evlere sahip olabiliyorlar. Başlarını soktukları bir ev sayesinde kendilerini korur, geleceğe hazırlayarak olabileceklere karşı önlem alabilirler.

TOKİ (Toplu Konut İdaresi Başkanlığı) Başbakanlığa bağlı olarak sosyal konut üretiminde görevli olan kamu kuruluşudur. 1984 yılından itibaren faaliyetlerini devam ettirmiş. Belirlediği alanlarda yaptığı konutları uzun vadede kira ödermiş gibi sahip olmalarını sağlıyor. Gazi, şehit yakını, yaşlılar, emekliler ihtiyaç sahibi olan herkesin katılımına açıktır. Faaliyetleri dar ve orta gelirli aileleri kapsamaktadır. 81 ilde, 800 ilçe de 2246 şantiye ve 524.698 tane konut yaparak hizmete sunmuştur. Hedefin 1.000.000 konut olarak her insana hitap etmesi beklenmektedir. Konut sahibi olmayanların konut sahibi yaparak barınma ihtiyaçlarını karşılar.

Günümüzde çeşitli konut projeleri yapan firmalar bulunmaktadır. Uzun vadeler sayesinde dar, orta ve yüksek gelirli aileleri hedef alan projeler yapmaktadır. İnsanların ev ihtiyaçlarını karşılayarak maddi anlamda kalkınmalarına yardımcı olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu