Okul

Başarı İçin Çalışmak mı Zeka mı Gerekir Münazara

Başarıya giden yol çalışmak ve zekadan geçer. Çalışmak mı daha önemli yoksa zeka mı önemli olan bunu bilmektir. Münazara yapacak olursak başarı ve zeka iki unsurdur, ikisine de ihtiyaç duyarız. Başarıya giden yolda hangisinin daha önemli olduğunu ancak münazara yaparak öğrenebiliriz.

Başarı istiyorsak eğer çalışmamız gerekir. Çaba sarf etmeden başarıya ulaşmak mümkün değildir. Bir şey yapmak istiyorsak harekete geçmemiz gerektiğidir. Bir insanın başarı elde etmesi için mücadeleci olması da gereklidir. Gereken çalışmayı gösteriyorsak eğer başarıya giden yolda yoruluyorsak zekamızı kullanmalıyız. Çalışmak bir şey için çabalamak o hedefe doğru hareket etmekten geçer. Düşüncelerimizi hayata geçirmek için çalışmalıyız. Çaba gösteren insan hayatında önemli yere sahip olurlar.

Zeka, her insanda farklıdır. Zekasını geliştiren insan daha pratik düşünür sorunlara daha kolay çözüm bulur. Her insan zekasını farklı kullanarak başarıya ulaşmak için çaba gösterir. Başarıya giden yolda güçlü bir silah ancak mücadele ile elde edilir. Tek başına bir yerlere varmanın zor olduğunu bilmemiz gerekir. Hiç bir şey yapmadan başarının bize gelmesini beklersek yanılmış oluruz. Aklımızı kullanarak neler yapabileceğimizi düşünüp hızla hareket etmeliyiz. Çabaladığımız takdirde kolaylıkla başarıya giden yolda kendimize yer edinebiliriz.

basariya giden yol

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu