Okul

Başarı ve İnsan İle İlgili Kompozisyon

Hayatımızda bizi motive eden duygulardan birisi başarıya ulaşmaktır. Başarı yolunda kendimizi bir yerlerde görürsek eğer ulaşılmasının mümkün olduğunu düşünürüz. Başarılı olmak için çaba gösterilirse eğer karşılığını alırız.

İnsan akıl olarak diğer canlılardan üstündür. Bedensel olarak düşünerek kararlar alır ve uygulamaya koyar. Ulaşabileceği yüksek noktalara gitmek için mücadeleci olmalıdır. Kişi azimle birlikte alacağı bayrağı ilerilere taşır. Çeşitli yollar sayesinde emek vererek insan tadına varılmaz noktalara ulaşır. Bayrağın her geçen gün daha yüksek noktalara tşaınması insanlara tat katmaktadır. Verecek olan haz başarısızlığın önüne geçmektedir. Başarısız insanların kendilerine olan özgüveni kaybetmeleri ve heveslerinin kırılması kaçınılmaz olurdu.

Her insan başarılı olmak için çeşitli mücadele verir. Bu duygu insanların tat almaları, elinden geleni yaparak başarıya ulaşması kaçınılmaz olur. Ünlü düşürün söylediği gibi “başarı merdivenleri insan elleri cebinde tırmanmamıştır, başarıyı yakalamak için çalışmak ve yeniden çalışmak gerekir”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu