Okul

Başarılı Olmak İle İlgili Kompozisyon

Başarılı olmanın bize getirisi olmasaydı eğer kimse bunun için çaba göstermezdi. Başarının ardında ne zaman bir şeyler görülse işte o zaman insanlar azimle ilerlerler. Başarıya giden yolda azim ve inanmak en büyük yardımcımız olacaktır.

Hedefine azimle ilerleyen insan başarıya bir adım daha yaklaşır. Başarıya giden yolda korkular varsa onu aşabileceğini bilmelidir. Başarıya giden yolda azimle ilerleyerek hedefine ulaşması mümkündür. Öğrenci için başarıya ulaşmak azimle mücadele etmek olur. İyi yerlere gelebilmek çalışmanın ve inanmanın hediyesidir. Kim ne zaman başaracağına inanır o yolda devam ederse başarı kaçınılmaz olur. Terfi alarak istenilen sere ulaşılması da bu sayede olur. Olurda vazgeçersek eğer o zaman herşeyimizi kaybetmeye başlarız. Bu yolda hayal kırıklığına uğradığımız gibi çeşitli sıkıntılarla da karşı karşıya kalacağımız olacaktır. Bırakırsak asla başarı bizimle beraber olmaz.

Başarılı insan meyve veren ağaç gibidir. Azim olduğu sürece kök salarak uzak noktalara taşınır. Meyveleri insanlara sunulan en değerli armağanlardan oluşur. İnanç başarıya giden yolda insanın en büyük yardımcısı olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu