Okul

Başkasının Sözüne Göre Hareket Etmek Sizce Doğru mudur?

Her insan farklı düşünce yapısına sahip olabilir. Olayları gözlemlemeleri ve yaşamları doğrultusunda şekillenir. İnsanlar düşünce özgürlüğüne sahiptir. Duydukları ve yorumlamalarına göre bunu şekillendirirler. İnsanın herhangi bir konu hakkında fikrinin olmaması onun çeşitli fikirlere yöneltmeye sebep olabilir. Fikir alarak yaşamlarını doyasıya yaşayabilirler.

Bir iş yapacağımız zaman başkalarına danışarak fikir ve düşüncelerini alabiliriz ancak en doğru kararı kendimiz veririz. Bizden tecrübeli insanlar yol gösterir yardım eder. İnsanlar farklı tecrübelere sahip olduklarından dolayı çeşitli konularda yardım ederler. Birinin görmediği dikkat etmediği şeyi başkası görmüş ve biliyordur.

Bazı insanların vereceği fikir ve öneriler yanlış olabilir. İyice araştırmadan bilgi bilmeden sorun yaşamamız kaçınılmaz olur. Fikrimizin olmadığı işte başkalarının düşünceleri yarar verebileceği gibi zarar verir. Eninde sonunda sadece bizim kalacağımızı düşünürsek sorunlar kaçınılmaz hale gelebilir. İnsanlar olası sorunları düzeltmek için elinden gelenin fazlasını yapmalıdır. Önce kendi düşüncelerimizle hareket etmeli, ardından başkalarının düşüncelerini öneri olarak kabul ederek hareket edebiliriz. Kendi düşüncelerimizden önde tutarsak eğer ileri de sorun yaşamamız kaçınılmaz hale de gelebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu