Okul

Besle Kargayı Oysun Gözünü Kompozisyon

En yaygın atasözlerinden birisi olabilir anlam olarak devamlı destek verdiğiniz sayenizde bir mevkilere ulaşan kişinin yaptığı nankörlük hainlik olmaktadır.

İyilik yapan her zaman iyilik bulmaz. İyilik yaptığınız kişinin içinde kötülük varsa size nankörlük olarak geri dönecektir. İyiliği arkadaşınıza, ailenize, akrabanıza herhangi birisine yapabilirsiniz. Sizin verdiğiniz destek o kişinin yükselmesini kariyerinde zirveye ulaşmasını sağlar. Daha iyi olacak artık size minneti kalmadığı durumlardan birisidir.

Yüksek mevkie ulaşan birisi kendisine yardım eden kişileri unutup onları tanımaz atasözümün yerini ifade eder “besle kargayı oysun gözünü” gibi olur. Yükselmek için sizin omuzlarınıza basan birisi varsa dahi atasözü yerini bulur. Besle kargayı oysun gözünü sözünde yardımcı olduğunuz kişinin size yapacağı ihanet olmaktadır.

İnsanlara yardım ederken karşılık beklemeyin hiçbir zaman gardınızı düşürmeden hareket ediniz. Gün gelir sizi ezerek zor durumda bırakarak hayatlarına devam ederler. Kimsenin umurunda olmadığınız gibi hayati olarak kötü bir dönem geçirirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu