Teknoloji

Bilgisayara Format Attıktan Sonra İnternete Bağlanmıyor

Bilgisayarınıza çeşitli sebeplerden dolayı format atabilirsiniz. Bunlar virüs bulaşmış olması, yavaşlaması, verilerin silinmesi veya kendiliğinden çökmüş olmasıdır. Bilgisayarınız artık yenilenmek ve eski performansına ulaşması için işletim sistemini silerek tekrardan yüklemeniz gerekecektir. Bunun için bilgisayarımıza format attırırız. Bilgisayarcılara veya kendi evimizde bunlara format atma imkanımız bulunmaktadır. Format atmadan önce bilinmesi gereken formattan sonra internet ağımızın tamamen kaybolup tekrar kurulması gerektiğidir. Bu ayarları yapabilmemiz için ağ ayarlarını kuran program desteği sağlayan bir programı anlatacağım.

Melis hanımın bize yönlendirdiği soru şöyle; bilgisayarıma format attım ama internete bir türlü bağlanamadım herhangi bir sorun yok. Her şey tamam gösteriyor ama internet sıkıntısı yaşıyorum kaç gündür uğraşmaktayım.

Cevap olarak DRPSu adlı program gerekli driverları kurmanıza yardımcı olmaktadır. İnternetinizin olmamasının sebebi ise formattan sonra bilgisayarınızdan Ağ Driver paketinin olmaması. Aynı zamanda İnternet ağı olarak geçtiğinden dolayı elinizde varsa yüklemeli veya size belirttiğimiz driver programını ayrı bir dvd’de saklayarak kurabilirsiniz. Sürücülerin eksikliğinden dolayı bilgisayarınız format atıldıktan sonra internete hiçbir şekilde girmeyecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu