Okul

Bilimin Önemi ile ilgili Deneme Yazısı

İnsanlığı aydınlığa kavuşturan, bu yolda bilgi ve söz sahibi olmasını sağlayan en önemli unsur bilimdir. Hayatımızda ulaşmak istediklerimiz için araştırma yapmak, çözüme ulaştırarak sorunları insanlığa katkı da bulunulabilir. Bilim geniş bir anlamda insanlık için çalışmalar yapar. Faydalı olabilecek buluşlar sayesinde bir çok hastalığın önlenmesi, insanlığın gelişmesinin sağlanmasını sağlar.

Bilimsel anlamda çalışmalar insanlığın ulaşabileceği son noktaya gelmesini sağlar. Çaresiz olanlar açıklığa kavuşur, cevabı bulunamayan sorunlar ise çözümlenir. Bilimin ilerlemesi insanların bilgi anlamında gelişme sağlamasını sağlar. İnsanlar hayatına yön verdiği sürece bilim ve dallarına yönelmesi gerekir. İnsanların yeni bir şey öğrenmeleri onların kalkınmalarını gelişmelerini sağlar. İnsanlığın merak ettiği ve keşfetmek istediklerini bilim gerçekleştirebilir. Nereden nasıl geldiklerini öğrenmeleri içinde bilim üzerinden çalışmalar yürütülebilir. Toplumun merak ettiği ve cevabını bilmediği bütün sorunların cevabını sadece bilim verebilir.

Bilimsel gelişmelerden insanlık yararlanır. Yeni bir çağ ile insanların sorunlarına çözüm sağlanabilir. Yapılacak çalışmalar bilimin gelişmesinde rol oynar. Bayrak yarışı gibi geliştirilir, yerini başkasına bırakarak bir başkası geliştirmeye devam eder. İnsanlar bilim ışığından ayrılmayarak gelişmesinde öncülük etmeleri gerekir. İnsanlığa karşı yapılacak en büyük çalışma bilim alanındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu