Okul

Bir İşi Önemsemeden Yaparsak Ne Olur

Bir işe başlamadan önce işi başaracağımıza dair güvenimizi sağlamamız gerekir. Amaçlarımıza ulaşabilmenin en doğru yolu, kendimize olan güvenle başlayacağımız işin başarıya ulaşmasıyla olur. Bunun bilincinde olarak yapacağımız işlere dört elle sarılmalı var gücümüzle çalışmalıyız. Planlı, programlı hareket etmek, işimizi önemsemek, başarının temelinde yatan unsurlardandır. Bütün bu bileşimlerin sonucunda gelen başarı kişiye özgüven kazandırır. Toplumda itibar gören saygın bir kişi olur. “Başladığı her işi başarıyor” denildikçe önünde bir sürü iş imkanları açılır. Bu da maddi açıdan kazanç sağlayacağı için ekonomisinin iyi olmasını sağlayacaktır.

Oysa işini baştan savma yapan birisinin yaptığı işlerde gözünden kaçan ince teferruatlar sonucunda kötü sonuçlar alarak başarısız olur. İş ve özel hayatında bu yönleri ile tanınan başarısız bir kişinin itibarı da olmaz. Beklentileri kalmaz. Kazanç elde etmekte sıkıntılar yaşar. Ekonomik anlamda zorlanır. Güven duyulmayan itibarsız bir kişi olur. Manevi anlamda çöküntüler yaşar.

Hayatımızı şöyle bir düşünelim bu iki konumu kendimize uyarlayalım. Neler kaybeder yada neler kazanırız diye düşünelim. Kendimize, çevremize, sevdiklerimize saygı duyuyorsak başarılı olmamız gerektiğini düşünür bir yaşam biçimi haline getiririz.

Unutmayalım “Başarı, başarı benimdir” diyebilenindir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu