Okul

Enerjiyi Tasarruflu Kullanmanın Önemi

Enerji tüketimi her geçen gün artış gösteriyor. Enerjimizi doğru ve tasarruflu şekilde kullanırsak geleceğimizde lazım olan enerji kaynağını saklamış oluruz. Dünya nüfusunun artması genel anlamda ihtiyaçların artmasına neden olmuştur. Bugün kendi enerjimizi üretmemize rağmen tamamen karşılayamıyoruz. Enerji tüketimi fazla olması, üretiminin az olması dış ülkelere bağlılığımızı gösterir. Enerji kaynaklarının tasarruflu olarak kullanılmalı, israf edilmeden insanlar bilinçlenmesi gerekir.

Durum böyle olunca küresel olarak kendimize yetemediğimiz durumdayız. Enerji ihtiyaçları için insanlık için tehlike saçan nükleer santrallere bağlılığımız artıyor. Barajlar, akarsular dahi yetersiz hale gelebiliyor. Kendi ayaklarımızın üstünde durup bağımsızlığımız için enerjimiz tasarruflu kullanılmalı.

Enerji üretimi için doğal kaynaklarımız zarar görmekte. Haliyle kaynaklarımız azaldıkça insanlar için yaşam daha kötü hal alabilir. Kaynaklarımız korunduğu müddetçe zarar görmesinin önüne geçilebilir. Enerji sadece para olarak görülmemeli, bizim geleceğimiz içinde gereksinimdir. Gelecek kuşakların sıkıntı içinde olmaması, refah yaşamaları ve onurlarını sonsuza kadar korumaları için tasarruflu olmalıyız. Toplumca yapacağımız tasarruf ve düşünceler bizi ileriye taşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu