Okul

Bir Ülkenin Kalkınmasında Para mı Eğitim mi Önemlidir

Ülkelerin gelişerek çağdaş medeniyetlerin seviyesine ulaşması için en temel gereksinimleri para ve eğitimdir. Birbirlerini tamamlayan bütünler olarak görülmüştür. Parası olmayan ülkede eğitim fedakarlıklar üzerine yapılarak önemli bir noktaya ulaşabilir. Eğitimin sadece sözlü olarak anlatılmadığı gibi görsellere ve teknolojik ürünlere ihtiyaç duyulur. Bunların hepsinin karşılanmasında para kaynak olarak gösterilir. Ülkenin gelişmesi ve yükselmesi için eğitime ihtiyacı vardır. Para ise yüksek eğitime giden yolda sizin ışığınız olacaktır.

İkisi de münazara yapılacak bir konudur. Parasız eğitim yetersiz kalarak insanların ufkunu genişletmez. Para olduğu zaman ülke içerisindeki eğitim sağlanabilir. Bugün dünyaca ünlü Harvard üniversitesi maddi bakımdan çok iyi konumdadır. Öğrencilerine eğitim konusunda sınırsız imkanlar sunmalarını sağlayan paradır.

Ülkenin gelişmesini sağlayacak olan eğitimdir ama parada eğitime giden yolda ışıktır. İkisinin varlığı ayrı olarak düşünüldüğü zaman faydası olmaz. Para kazanmak için eğitimli olmaya da ihtiyaç vardır. Bugün bir çok alanda eğitim para olarak görülmüştür.

Parasız eğitim kalitesi düşük olur.
Eğitim olmadığı yerde para kazanılmaz.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu