Okul

Bir Zaman Makinesi Olsaydı Hangi Zamana Gitmek İsterdiniz Kompozisyon

Zaman insana çok şey öğretir, farklı yaşamlar ve yaşanmışlıklar zaman içerisinde ders çıkartılacak davranışlara da sebep olur. Bugün yaşadıklarımızdan yarın ders çıkartarak hataları düzeltme isteği de ortaya çıkar. Dünyada yıllar boyunca çeşitli güzellikler ve yaşam olmuştur. İnsanlar tarih sahnelerinde yaşananları değiştirme imkanı istemişlerdir. Bazen verilen bir karar bir milletin geleceğini etkileyebilir. İnsanlığı geleceğini belirleyen bu kararlarda etkin olmak herkesin isteği olmaktadır.

Zamanda bir yolculuk yapabilseydim, zamanın savaşlarının başlamasına sebep olan olayların başlangıcına giderdim. İnsanları bilgilendirir, bazı liderleri takip etmek yerine onların kararına karşı çıkmaları gerekmekte. Milletimizi her türlü tehlikeye karşı uyarır dikkatli olmasını sağlardım. Devlet yöneticileri hatalarına dair uyararak sorun olmasını önlerdim. Eğitimin ve bilimin gelişmesinde bilim insanlarına ilham olacak bilgiler verirdim. İslam dininin önemini yitirmeye başlayacak konularda uyarır, o dönemlerde verilecek nasihatlerle daha sıkı bağlanırdık. Sahip olduğumuz eğitimi geçmiş zamana aktararak yol gösterebiliriz, çeşitli teknolojik aletler sayesinde çok daha iyi eğitime sahip olurlar. Hastalıkların tedavisini ulaştırırdım, bu sayede insanlar çok daha sağlıklı güzel yaşama kavuşurlardı.

Osmanlı Devleti, tarihte bir çok yanlış yapmasından dolayı yıkıldı. Bunların önüne geçerek engellenmesi mümkündür. Eğitimsizlik, cahillik yüzünden insanlar sosyal hayatta çöküntüye düştüler. İnsanların eğitilmesi için en büyük katkıları sağlar yardımcı olurduk. Güzel ve sağlıklı bir nesil dünyayı çok daha güzel hale getirebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu