Okul

Bireyin Sağlıklı Yaşam Sürdürebilmesinde Ona Katkıda Bulunabilecek Organizasyonlar Nelerdir

Toplumsal olarak bireylerin sağlıklı yaşaması ve sağlığını koruması için organizasyonlar tarafından destek verilmektedir. Kurumların başında tüm dünyada faaliyetlerini gösteren Dünya Sağlık Örgütü gelmektedir. Çevremizde sivil toplum kuruluşları, kurumlar da bu tür hizmetlere destek veriyor. Okulumuzda rehberlik hizmeti, psikolojik danışma servisi sağlanıyor. Sosyal Hizmetler Genel Müdürlüğü bağlılıklarını danışma merkezi, il ve bölgenizdeki rehberlik, araştırmalar yapılmakta. Sınıfımızda verilen çalışmalar öğretmenler tarafından sunulmaktadır. Rehberlik hizmetleri ile sağlığımızın devamlılığı sağlanabilir haldedir.

Ergenlik dönemine girerken bedensel ve ruhsal olarak değişiklikler yaşarız. Bu dönemin sorunsuz olarak devam ettirilebilmesi için sağlık hizmetlerinden yararlanmalıyız. Organizasyonlar sağlığa yönelik yaptıkları hizmetler dahilinde gelişir. Dönemlerin sağlıklı atlatılması geçiş dönemindeki etkileri azaltır.

Spor yapmak vücuttaki oksijenlerin yenilenerek sağlıklı kalmamızı sağlar. Terleme, hareket, soluk alıp verme faaliyetleri gelişerek sağlıklı kalırız. Spor organizasyonlarına katılarak sağlığımızı koruruz. Sağlıklı yaşam için çevremizdeki organizasyonlara dahil olmalıyız.

Sağlıklı ve zinde kalmak için sosyal organizasyonlara dahil olmalıyız. Akıl egzersizi yapmak beynimizin gelişmesini sağlar. Hayal gücümüz gelişerek düşünme yeteneğimiz artar. Zeka oyunlarına göstereceğimiz ilgi zihnimizi de geliştirir. Yayın olarak satranç yaygın zeka oyunları arasında gösterilmekte. Günümüzde parklarda, kahvehanede ya da internet üzerinden oynayabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu