Okul

Birlik ve Beraberlik İle İlgili Deneme

İnsanlar toplu halde yaşayabilen ihtiyaçlarını giderebilen varlıklardır. Var oldukları zamandan itibaren hep birlikte yaşamışlardır. Tek başlarına üstesinden gelemediklerini el birliği ile üstesinden gelerek sonuca ulaştırmışlardır. Bazen insanların tek başına yapamayacağı bin türlü iş olacağından dolayı birbirlerine yardımcı olmaları gerekmektedir. Uyum içinde hareket ederek birbirlerine destek olurlar.

Beraberlik, toplumda insanların bir arada yaşama durumudur. Birlik içinde hareket ederek “birlikten kuvvet doğar” sözünü icra etmektedir. İnsanlar her işlerini yapmak için zamana bırakarak gerçekleştirir. Birlik beraberliğin olması ile toplumlar birbirlerini anlamaktadır. Zor işleri başarmakta birbirlerine gösterdikleri saygı ile gösterirler.

Çevre içerisinde birden çok insan birbirlerine bağlı şekilde hareket eder. Yaşamlarını birbirlerinin yardımına koşarak tamamlarlar. Sorunların üstesinden gelerek çözüme ulaştırmaktadır. Herkes birlik beraberlik içinde yaşayarak birbirlerinin sorunlarını gidermektedir. Huzur ve mutluluk yardımlaşmadan gelerek insanların işlerini kolaylaştırır. Aralarındaki bağların kurulması akrabalık, komşuluk, dostluk gibi kavramlarında birbirleri arasında gelişiminde önemli rol oynar. Her toplumda birlik sağlanması için onları bir arada tutan ortak noktalarına daima değinilmesi gerekmektedir.

2 Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu