Okul

İlkbahar İle İlgili Kompozisyon

İlkbahar mevsiminin en güzel yan sıcaklığı ve soğukluğu aynı anda hissetmektir. Zorlu geçen kıştan sonra havaların ısınması, karların erimesi ve insanların huzura kavuşmasına etki yaratıyor. Bütün bir kış boyunca karlarla mücadele eden insanların huzura kavuşmasıdır. Evimize kapandığımız gibi sosyal faaliyetlerimizi tamamen ortadan kalkar.

Soğuk günlerin ortadan kalkması insanların tekrar dışarıya çıkarak sosyalleşmesine imkan tanır. Havaların ısınması sayesinde ağaçlar yeşillenerek yapraklarını açarlar. Doğanın canlanması insanlara huzur verip stresi azaltır. Havalar güzelleşmesi insanların birlikte geçirebileceği zamanları arttırmaktadır. Günlerin uzamasının habercisi olup gün boyunca güzel vakit geçirebilecekleri zamanları olacaktır. Tüm insanlar ilkbaharın gelişini kutlamalar, eğlenceler ile karşılamaktadır.

İlkbaharda havalar insanların tam istedikleri gibi olup sıcaktan da soğutkan da etkilenmezler. Hafta sonları zaman geçirmek için ailece pikniğe giderek aile bağları korunur. Mevsimlerde açan çiçekler ile insanların doğası değişerek canlanır. Rengarenk bir hayatın başlangıcı olup ilkbahar mevsimi en güzel şekilde yaşanır. Isınma ihtiyacı olmadığından dolayı aile bütçesine en büyük destek olarak iş mevsimi başlar.

4 Yorumlar

  1. Çoooooooooooooookkkkkkkkkkk. güzel olmuş ellerine sağlık kim yazmış sa selamlar herkese

  2. Hiç guzel olmamış dermişim ama guzel yalnız 👍hiç mecaz anlam benzetme abartma falan yok 😃

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu