Okul

Birlikten Kuvvet Doğar ile İlgili Kompozisyon

Birlik olunduğunda güç kazanılır, hayatta bazı işler vardır tek başına üstesinden gelinmeyecek. Ne zaman birlik sağlanırsa insanlar o zaman kazanmaya başlar. Tek başına yapılmayan işler dahi birlikte yapılır. Bazı işler tek başına yapılmazken birlikte el birliğiyle yapılır durumdadır. Zorlukları aşmak için birlik olmalı, birlikte hareket etmek gerekir.

İşbirliği ve yardımlaşma sağlanırsa eğer insanlar her işin üstesinden gelirler. Atalarımız birliğin önemini milli mücadele dönemlerinde, kurtuluş savaşında anlamıştır. Bir araya gelen Türk milleti gücünü birleştirerek önemli yerlere gelmiştir. Savaşları mücadeleleri kazanmanın yolu birlikte olmak olmuştur, Türk boyları bir araya gelerek güçlenmiş devlet kurmuşlardır. Atalarımız birliğin önemini anlatmak için farklı sözlerde kulanmışlar “bir elin nesi var iki elin sesi var”, “yalnız taş duvar olmaz” bunlardan bir kaçıdır.

Günlük hayatın zorluklarına karşı dik durmayı öğrenmeliyiz. Başkalarından yardım istenmekten çekinmemeli, gerektiğinde ardım istemesini de bilmeliyiz. Tek başına yapılmayacak işlerde birlik olmalıyız. Bir düzeni, hakkı, yasayı savunurken tek başımıza bizi yıkarlar ama birlik olursak yıkamazlar. Birliğin beraberliğinde bu nedenle önemli olduğunu unutmamalıyız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu