Okul

Biyokinezi Nedir

Zihin gücünü kullanarak vücuttaki hücreleri yönetme gücüdür. Biyokinezi, zihinsel olarak vücudun tekrardan yapılanması, hücrelerin hareketi, gelişimlere tepki sağlayan değerdir. İnsanların kendi kendini geliştirebilme ve yönetme gücüdür. İnsanların yapısı gereğince hücrelerine, sinirlerine hakim olamamaktadır. İnsan beyni duyu organlarımızın kontrolünü bize tanımıştır.

Biyokinezi konusunda gelişmiş olan kişiler kendisi üzerinde değişiklikler yapabilme gücüne sahip olur. Hücrelerin yanı sıra kendisini değiştirebilir, hastalıklı bölgeleri değiştirebilir, onarabilir, bakımını yapar, değiştirebilir. Biyokinezi insanın kendi vücudu üzerinde her şeyini yapma gücüdür.

Geliştirmeye açık olduğu gibi insanlar düşünceleri doğrultusunda yapabilir. Beynin gelişmesi doğrudan biyokineziyi etkilemektedir. Beynini kontrol etmeyi bilen birisi aynı zamanda vücudunu kontrol edebilir. İnsanlar beyninin sadece ufak kısmını kullandığını düşünürsek farklı etkiler yaratabilir. Beyin tam anlamıyla çalıştığında vücudunu ve bir çok şeyi kontrol edebilir yeteneğe sahip olmaktadır.

Anlatılanlara göre biyokinezide uzmanlaşan birisi kendisini değiştirebilir, aklın almayacağı şeyler yapabilir, çevresine uyum sağlayabilir, farklı yeteneklere ulaşabilir. Kişiler vücutlarını istediği gibi kontrol etme kabiliyetinde olurlar. Organlarını ve vücutlarını araçmış gibi kontrol edebilmektedirler. Fiziksel olarak ölümsüzlüğe dahi ulaşabilecekleri düşünülür.

Biyokinezinin geliştirilmesinde insanların kontrolleri önemlidir. Henüz tam anlamıyla yeteneğin geliştirilmesinin cevabı yoktur. İnsanlar beynin kontrol ederek yapabileceklerini bilmektedirler ama kontroller tamamen kendilerine kalmaktadır. İçli ve dışlı şekilde kontroller sağlanabilir, ruhsal anlamda gelişimleri ile biyokinezi üzerinde adımlar atabilirler. Kişilerin psişik yetenekleri ufak yaşlardan itibaren başlar ve etkilenilir. Hayatın getirdiklerinin yanı sıra yaşanmışlıklarda oldukça etkidir. Temiz ve masum şekilde yaptıkları hareketler sonucunda isteklerine ulaşmaları mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu