Okul

Biz Neden Eğitim Alıyoruz

Eğitim insanlık hakkıdır. Herkesin istediğinde sahip olabileceği haktır. Devlet güvencesi altında olan bu haktan herkes faydalanabilir. Dil, din, ırk, cinsiyet ayırmaksızın herkesin devlet tarafından verilen hakkı alma imkanı vardır.

İnsanı hayata hazırlayan değerlerden biri eğitimdir. Öğrendikleri bilgiler doğrultusunda duygu ve düşüncelerini geliştirir. Kendi bilgisi doğrultusunda hareket ederek hayata daha kuvveti atılır. Eğitim insanı olgunlaştırdığı gibi topluma katılmasına imkan tanır. Eğitim her yaşta insanın ihtiyacıdır. Sadece okulla sınırlı kalmayarak kendimizi geliştirmek için eğitebiliriz. Öğrenmenin yaşı olmadığı gibi yeni şeyler çıktıkça öğrenerek kabul etmeliyiz.

Yaşa bağlı olarak sınırlandırılmamalı. İnsanlar amaçları doğrultusunda devamlı kendilerini geliştirebilir. Her yaşta yeni bir şeyler öğrenime açıklardır. Sözlü, yazılı ve görsel bilgileri öğrenerek kendini geliştirebilir. Çünkü her insan bilgiye açtır her zaman farkında olmasa da öğrenir. Beyinsel olarak kendisini şekillendirse gelişimi elde eder.

Eğitim evrenselde kabul edilir. Herkesin kabul edeceği belli bir eğitim sistemi vardır. Siyasi düşüncelerden uzak bir şekilde gerçekleştirilir. Eğitim insanı olgunlaştırarak ufkunu genişletip insanları topluma kazandırmaktadır. Eğitim programının dışına çıkılmamalıdır. İnsanları farklı amaçlar doğrultusunda eğitmek onları topluma kazandırmakta zorlamaktadır. Yaşanabilir bir dünya için insanların gücünün etkisi önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu