Yemek Tarifi

Bonfile Nedir? Bonfile Eti Hayvanın Neresinden Yapılır?

Et protein kaynağı olmasına rağmen damağına düşkün olanlar hayvanların çeşitli bölgelerini yemeye ağırlık göstermektedir. Lezzet düşkünleri hayvanların belli başlı noktalarını tercih etmelerini sağlar. Hayvan et şeması olarak neresinden ne yapılacağıdır. Bonfile lezzetli ve yumuşak etlerden olduğundan normal etlere göre daha pahalıdır. Bazı kişiler bonfilenin ne olduğunu bilmediğinden kasaptan et alırken kandırılmaktadırlar. Bonfile, hayvanın sırt kısmından yapılan yumuşak az yağlı et parçasıdır. Bonfileler orta ve az pişmiş olarak sofralara gelen yiyecek türlerinden olmaktadırlar.

Bonfile eti normal ete göre farklı şekilde pişirilmektedir. Bonfile çok pişmiş, orta pişmiş ve az pişmiş olarak sofralarımıza gelir. Hayvanların en lezzetli yerlerinden biri bonfiledir. Her insan hayatı boyunca en az bir kere bu lezzeti tadarak o hoş tadı unutamayabilir.

Bonfile nasıl pişirilir, bilmeyenlere unutulmaz bir tarif verelim Bonfile etinin yemek çeşidine göre tarifi vardır. Sosla hazırlanan bonfileler şerit şeklinde kesilir, iyice soslandıktan sonra yemek olarak pişirilmektedir. Lezzetli bonfile eti mangalda yapılacaksa daha derin kesikler atılmalıdır. Yağsız tavada kızartacaksanız eğer ince ince dövülmelidir. Bonfile hayvanın en lezzetli yeri olduğundan mundar etmeden doğru şekilde yapılmalıdır. Pişirilmesi doğru şekilde olursa lezzeti de o kadar canlı güzel olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu