Okul

İnsanlar Nasıl İletişim Kurarlar

İletişim bütün canlıların birbirleriyle haberleşmeleri için gereklidir. İnsanlar doğada en üst canlı türü olduğundan iletişimlerini daha sağlıklı şekilde kurarlar. Zamanla birlikte konuşmayı öğrenen insanlar iletişimde bir çağ atlamışlardır. Her insan başkası ile iletişim halinde olarak başkalarına duygu ve düşüncelerini aktarır oldular. Birbirlerini tanımak, düşüncelerini öğrenmek, fikir alışverişinde bulunmak adına iletişim kurulur. İnsanların kullandığı iletişim türleri sorunların aşılarak rahat edilmesini sağlamaktadır.

Günümüzün çoğu zamanını başkalarıyla iletişim kurmakta geçiririz. İletişim kurmak anlamak, kararlar vermek insanları anlamamıza yardımcı olur. Kendimizi ifade ederken başkalarına düşüncelerimizi aktarırız. En çok insanlarla konuşarak iletişim kurduğumuzdur. İletişim sözlü iletişim adıdır. Günlük hayatımızın her alanında konuşarak bilgilerin karşı tarafa aktarılmasını sağlamış oluruz. Eski zamanlarda insanlar iletişim için mektup yolunu kullanırdı.

Sözlü ve yazılı iletişimin yanı sıra beden dili kullanılarak daha sağlıklı iletişim kurulmuş olunur. İnsanların duygu ve düşüncelerini birbirlerine aktarılması hayli önemlidir. İhtiyaçların karşılanması için iletişime ihtiyaç duyulur. Konuşmak iletişim kurmanın en temel hareketidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu