Sorular Cevaplar

Bruce Willis Kimdir

Bruce Willis, asıl adı Walter Brucel Willis’dır, 19 Mart 1955 yılında Alman ailenin çocuğu olarak batı Almanya’da dünyaya geldi. Babası askerliğini yaptıktan sonra Amerika’ya taşındılar. Amerikalı aktör olarak dünya çapında üne kavuşmuştur.

Babası New Jersey’de kaynakçılık ile çalışırken, annesi İngilizce öğrenerek bankada memur olmuştur. Çocukluk yıllarını burada geçişmiştir, okul hayatında arkadaşları ona buck-buck Bruce lakabını taktılar. Zorlu bir eğitim döneminden sonra kendisini yenerek kekemelikten kurtulmuştur.

Drama eğitim alması ile üne kavuşmuştur. Dünya çapında yayınlanan “Mavi Ay- Moonlight” dizisi ile üne kavuştu. Şöhret olmadan önce gençlik yıllarında bir çok işte çalışmıştır, barmen, fabrika işçisi, garson, bodyguardlık dahi yapmıştır. Onun yeteneğini ve başarısını barmenlik yaptığı arda yapımcı tarafından keşfedilmesi ile olmuştur. İlk dizisi ile dünya çapında üne kavuşmasını sağlamıştır.

Zor ölüm gibi filmlerde rol alarak tam anlamıyla şöhretin zirvelerine tırmanmıştır. Beğenilen filmin serisi çekilerek altın küre ve Satürn ödülünü kazanmıştır. Evlilik hayatı Demi Moore ile 13 yıl sürmüş ve 2009 yılında ayrılmışlardır, evliliğinden 5 çocuk sahibi olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu