Okul

Sylvester Stallone Kimdir

Sylvester Stallone asıl adı Michael Sylvester Gardenzio Stallone, İtalyan asıllı Amerikalı oyuncudur. Senarist, film yapımcısı, yönetmeni, televizyon yapımcısı, seslendirme sanatçısı ve promotör’dür. Uzun yıllar boyunca film dünyası ile iç içe oluştur. Rambo film serisi ile tanınarak şöhrete kavuşmuştur. Ağırlık çalışıp spor yaparak fit bir vücuda ulaşan oyunculardandır. Pratik ve çevikliği ile aksiyon filmlerinin bir numarası ismidir.

6 Temmuz 1946 yılında New York’ta doğdu, babası İtalyan asıllı, annesi Rus Yahudi’si olmaktadır. Öğrencilik dönemlerinde çaba sarf etmek için bir çok okul değiştirmiştir. Davranış bozukluğu okuldan atılmasına neden oldu. 1967 yılında Miami Üniversitesi’nde tiyatro bölümünde eğitim aldı ama mezun olamamıştır. Rambo ve Rocky filmi ile üne kavuşması film serisinin devamını getirmiştir. Yeni filmler seçilerek dünya genelinde tanınmaya başlayan isimlerden olmuştur. Ses getiren yapımlarda rol alması ünlü oyuncunun yıldız olmasını sağlamıştır. Oyunculuk hayatında önemli tırmanışı yakalamıştır.

Sahsa Czazk ile evlendi, Sage ve Seargeoh adında iki oğlu oldu. 1985 yılında boşandı, manken Brigitte Nielsen ile evlendi evliliği 1,5 yıl sürdü. Jennifer Flavin adındaki manken ile evlenerek Sofia adındaki kızları olmuştur. Evliliklerinden 5 tane çocuğu olmuştur birisi erken yaşta vefat etti.

Film biyografinde geçmişten günümüze kadar yüzlerce filmde rol almıştır. Başarıyı yakalaması onun yeni filmlere adım atmasını sağlamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu