Okul

Burnunda Tütmek İle İlgili Kompozisyon

Özlem ve hasret duyguları insanlarda oldukça gelişmiştir. Sevdiklerinden uzakta kalmaları onların hasret dolu olmalarına neden oluyor. Uzun zamandır sevdiği ile görüşmeyen insanlar ilerleyen zamanlarda görüşmeye başlar olurlar. Türkçemizde de burnunda tütmek deyimi de hasreti ağır şekilde vurgular.

Ayrılıklar olmasına rağmen insanlar birbirlerini unutmaz. Yaşanmışlıklardan yola çıkarak düşünceleri ortaya çıkar. Her insan yaşamında özlem, hasret duyguları içinde olabilir. Bunların devamlılığının olması için birbirlerini tanımalı ve anlamaları gereklidir. Uzun zaman dilimi boyunca ayrı alarak nihayetinde birbirleri ile kavuşmaları bu durumu ifade eder. Burnunda tütmek deyiminde kendisini göstererek manevi değerlerin yansımasını sağlar. Sevgi, şefkat, özlem, aşk gibi konular üzerinde yoğunluk yaşanmasında görülür. Merhametli ve vefalı insanlar bu konularda çok daha ağır basmaktadır. Özlem duyarak birbirlerine gösterir, sevgilerini çeşitli şekilde ifade ederler. Mesafeler onların daha çok yakınlaşması, mutlu olmasını sağlayarak neşelenmelerini etkiler.

Burnunda tütmekte insanların özlemlerini dile getirdikleri cümledir. Fazlasını ifade eder ama insanlar özlem, hasret konuları üzerinde deyimi kullanarak değerlerini ifade ederler. Her insan duygusunu açık şekilde dışa vuramaz ama zaman dilimi içinde bunlar yaşanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu