Okul

İnsanlığa Nasıl Faydalı Oluruz

İnsanlık için ne yaptığımız önemli. Elimizden geldiğince çaba gösterir, emek verirsek belirli noktalara ulaşabiliriz. Hayatımız bir damla suyla başlayıp bir toprak parçası içinde bitmektedir. Önemli olan yaşadığımız süre içinde yaptıklarımız ve yapabildiklerimizdir. Emek vererek belirli noktalara ulaşmamız kaçınılmaz olur. Çaba sarf ederek hepimiz belirli noktalarda kendimizi bulabiliriz.

En başta kendimizi iyi hissettiğimiz alanda uzmanlaşmalıyız. Yapabildiğimiz en iyi işi yapmalı ki ilerlemesini sağlayabiliriz. Başkalarının işlerini yaparak anca kendimize faydamız olur. Hedefler belirlenmeli, insanlık için neler yapılabilir düşünülerek hareket edilmelidir. Yapabileceğimiz bir şeyler varsa bunları yaparak yerine getirmeliyiz. İnsanlığın hepimize ihtiyacı olduğunu unutmamamız gerekir. Bugün yapacağımız hizmetler bize geri döneceğini de bilmeliyiz. İnsanlık her alanda katkı sağlayıp bizim bugünümüze ulaşmamızı sağlamıştır. Bir çok insan kendisini düşünseydi, fikirlerin ve becerilerinde cimrilik etseydi bugün bu duruma gelemeyebilirdik.

Bizim de insanlığa katkılarımız bulunabilir. Yapacağımız mücadelenin yanı sıra hizmetler sayesinde gösterebiliriz. İhtiyaçların giderilmesi için çalışmalar yapılmalı, toplumsal olarak tüm insanlığı doğrudan etkiler. Her insan çevresine faydalı bir şeyler yapacağı düşüncesi içerisinde olursa katkıları artar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu