Okul

Çalışmak ve Başarmak İle İlgili Kompozisyon

Yaşamımızı devam ettirebilmek için ihtiyaçlarımızı karşılamamız gerekir. Maddi ve manevi doyuma ulaşabilmek için temel ihtiyaçların karşılanması gerekir. Hayatta kalma mücadelesi vermek ve geçimimizi karşılamak adına hareket etmeliyiz. Başarı herkesin ulaşabileceği yerde ancak başarıya giden yol çalışmaktan geçer.

İnsan çalışabilen üreten varlıktır. Akıllı, iradesi olan, karar verebilen, fikir gibi çeşitli özelliklere sahiptir. İnsan sahip olduğu bu özelliklerle çalışarak başarılara ulaşabilir. Çalışan insanın ulaşamayacağı hedefi yoktur. Başarıya giden yolda emek verilmeli, ter dökülmeli ve gerektiğinde fedakarlıklar yapılmalıdır. İnsanlar işlerini yaparken doğru şekilde yapabilir. İnanmak başarmanın yarısıdır diğer yarısı da o işe gönül vermekten geçer. Kendisine hedef koyan, azimli bir şekilde hareket eden insan daha kolay başarıya ulaşır. Çalışan insan hedefe yaklaştıkça azmi artarak devam eder. Başarıya giden yolda her türlü fedakarlıklar yapılmalıdır.

Başarı, emek ve fedakarlık gerektirir. Zaman kıymetlidir ancak zamanı doğru kullanmalıyız. Başarıya ulaşana kadar çeşitli zorluklarla karşı karşıya kalacağız. İnsan karar verdiği zaman ulaşması kaçınılmazdır. Hedef koymak ve hedef doğrultusunda azimle çalışmak başarının sırrını ortaya çıkartır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu