Okul

Cam Şişe İçinde Gemi Nasıl Yapılır

El emeği göz nuru olan cam şişelerin içine yapılan gemi maketleridir. Şişe içine büyük ve gösterişli gemilerin nasıl sokulduğu hep merak edilmiştir. Akıllarda ilk önce geminin ardından şişenin üzerine geçirildiği düşünülüyor olabilir. Gemi şişe kırılmadan içine yerleştirilmesi oldukça zahmetli ve zordur.

İlk olarak cam şişeler alınmaktadır. Şişe kırılmadan ağzı tarafından geminin parçaları tek tek dikkatli şekilde yerleştirilir. İlk önce geminin iç tabanının durması için macun yerleştirilir. Sonra şişenin ağzından özel gemi maketleri tek tek geçirilerek hazırlanmaktadır. Şişe ağzından geçirilerek macunla sabitlenerek gemi inşa edilmeye başlanır. Şişe içine özel çubuk yardımıyla parçalar sokularak hepsi tek tek özenilerek yapılmaktadır.

Zahmetli olduğu kadar dikkatli olunması gerekir. Öğretici videolar sayesinde cam şişenin içinde kendi malzemelerinizden geminizi yapabilirsiniz. Maddi olarak olmasa da manevi olarak değeri oldukça yüksektir. Şişe kırılmadan maket gemimiz yerine yerleştirilerek ömür boyu saklanacak bir eserimiz olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu