Sorular Cevaplar

Canlılar Neden Beslenmek Zorundadır Açıklayınız

Canlılar nefes alıp verdiği gibi beslenmeli ve su içmelidir. Canlıların yaşamlarını sürdürebilmesi için düzenli beslenmeye sahip olmalıdırlar. Yetersiz ve düzensiz beslenme sonucunda hastalıklara yakalanarak hayatlarını kaybedebilirler. Sağlığını kaybeden canlılar hayatlarını kaybetmeleri kaçınılmaz olur.

İnsanlar yaşamak için beslenmeye ihtiyaç duyar. Katı ve sıvı gıdalar tüketerek vücut fonksiyonlarının sağlıklı çalışması sağlanır. Her yedikleri yiyecek enerjiye dönüşerek günlük hayatlarında hareket etmelerini sağlar. Duyularımız, organlarımızın sağlıklı çalışabilmesi için vitamine, minerale, karbonhidratlara, proteinlere ve yağlara ihtiyaç duyar. Sağlıklı kalabilmek için beslenme düzenimizi sağlamalıyız. Dikkat etmezsek eğer ileri de çeşitli sağlık sorunlarıyla karşılaşırız.

Bitkiler su ve hava ile beslenir, topraktan aldığı minerallerle büyür gelişirler.

Sağlıklı bir yaşama kavuşmak için beslenmeliyiz. Güzel bir kahvaltı yapmak güne enerji dolu başlamamızı sağlar. Öğlen beslenmemiz ile günün geri kalanında enerjik oluruz. Akşam beslememiz ertesi güne kadar enerjimizi karşılar böyle sağlıklı kalabiliriz.

– Yaşamsal faaliyetlerimizi sürdürebilmek için enerjiye ihtiyaç duyarız.
– Koşarken, yürürken enerji harcarız.
– İş yaptığımızda enerji harcarız.
– Büyüyüp gelişmek için beslenmeye ihtiyaç duyarız.
– Hareket ederken yediklerimiz besinleri kullanırız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu