Okul

Türkiye Niçin Bir Turizm Cennetidir

Bacasız sanayi olarak görülen Turizm ülkemizi tarif etmektedir. Her yıl milyonlarca turist ülkemizin doğal güzelliklerinden, denizinden, tarihi ve kültürel değerlerini görmek için geliyor. Turizm cenneti olarak tabir edilen ülkelerden biriyiz. Yabancı turistlerin gelmesi için bütün şartları sağlamaktayız. Tarihi ve doğal güzelliklerimiz turistleri kendimize çekmekte. Yaz ve kış fark etmeksizin her mevsim gezilip görülüp tatil yapılabilecek yerlere sahibiz.

Üç tarafı denizlerle çevrili olan ülkemizin her yerinde deniz tatili yapılabilir. Yaz ve kış aylarında düzenlenen sporlar herkesin ilgisini çekmektedir. Medeniyetlere ev sahipliği yapan topraklarımızda birçok tarihi kalıntı ve antik kent bulunmakta. Tarih turizmine büyük ilgi gösterilmektedir. Karadeniz bölgemiz yeşillikler içerisinde, her yıl binlerce insan doğa ile iç içe olmak istiyor. Gezip görebileceğimiz birçok yeri olmaktadır. Ayasofya camii, Pamukkale travertenleri, Akdeniz bölgesindeki tatil beldelerimiz, kış mevsimi için Uludağ gibi birçok tarihi yerlerimiz bulunmaktadır. Yıl boyunca gezsek dahi doğal ve tarihi güzelliklere doyamayız.

Devletimiz olsun turistlerin ülkemizi ziyaret etmesi için birçok düzenleme yapmaktadır. Uçak biletlerindeki indirimler yaparak turistlerin ülkemizi daha çok ziyaret etmelerine imkan tanımıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu