Okul

Çocukları Sevgi ve Şefkatle Büyütmek Onları Nasıl Etkiler

Çocuklar geleceğimizin varisi olduklarından onları nasıl yetiştirdiğimiz önemlidir. Çocukların alacağı aile sevgisi geleceklerinde büyük etki yaratır. Başarılı olmalarını sağladıkları gibi hayata tutunurlar. Zorluklara karşı ailesinin arkasında olduklarını bilirler. Alacakları destek kendilerini yüceltecektir. Çocuklar büyüyüp gelişirken ailesinin desteğini yanında arar. Özgüvenini kazanmış olan çocukların eğitim hayatı daha başarılı olur.

Kurallar çerçevesinde büyüyen çocuklar gelecekte iş bulmakta zorlanmazlar. Çalışma ortamına kolaylıkla uyum sağladıkları gibi başarı elde edebilirler. Sevgi ve şefkatle yaklaşarak güzel huylarımızı aktarabiliriz. Çocuklarımızı bizi örnek alacaklarından dolayı ne kadar iyiysek onlarda o kadar iyi olur. Babalarımızın yaptığı bazı hatalara düşmemeli doğru hareket etmeliyiz. Merhamet duygusu aşılayarak çocuklarımızı yüceltebiliriz. Yapacağımız olumlu olumsuz davranışlar her anlamda bizi etkiler. Çocuğumuzun yanında sigara içmemiz durumunda onlarda zarar görür. Bizi örnek almaları durumunda gelecekte sigara kullanmalarına sebep olabiliriz. Çocuğumuzun sağlıklı kalabilmesi için dikkatli hareket etmeliyiz.

Çocuklar büyüme evresinde çevresindeki insanları kendilerine örnek alırlar. Bizim hatalarımız onların davranışı olmaktan çıkmalıdır. Hataları cezalandırarak değil doğruyu göstererek sevgi ve şefkatle yaklaşarak anlatmalıyız. Çocuklarımıza sahip çıkmamız için dayak yerine sevgi gösterilmeli. Hoşgörülü yaklaşmak içine iyiliği güzelliği aktaracaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu