Teknoloji

Çok Fazla Model Denemesi Samsung Çözümü

Samsung cep telefonu kullanıyorsanız ve ekran kilidini model seçenlerdenseniz o zaman yazdıklarımız hür dikkat ediniz. Ekran görüntüsünde olduğu gibi bazen uykulu olduğumuzda modeli değiştirebiliriz. Değişen modeli yarın sabah hatırlamadığımızda canımız oldukça sıkılacaktır. Çünkü yöntemler modeli hatırlamak, format atmak veya mail adresiniz ile giriş yaparak telefonu kullanmaya devam edebilirsiniz.

Android işletim sistemine sahip telefon kullanıyorsanız markası samsung ise bunları yapmanız gerekecektir. Üç farklı yöntem hakkında sizi bilgilendirerek neyi nasıl yapacağınızı öğreteceğiz.

Gmail adresinizi girmenizi isteyecektir. Gmail adresi ve şifrenizi girerek modelinizi sıfırlayabilir tekrar oluşturabilirsiniz. Bazen gmail adresi ve şifresini kabul etmeyebilir uygulama şifresi için gmail hesabınıza giriş yapınız. Sağ yukardan ayarlar dedikten sonra izlemeniz gereken yol şöyle;

Hesaplar ve İçe Aktarma İşlemi > Diğer Google Hesabı ayarları > Güvenlik > Uygulama şifreleri Ayarlar kısmından alacağınız şifreyi girmelisiniz. Mail adresi ve buradaki şifreyi almanız gereklidir.

Format Atma: Telefonu kapatın Menü ve Güç tuşuna basınız. Samsung yazısı kaybolana kadar bekleyin. İzlemeniz gereken yol Wipe date / factory reset / rebot system now gelerek menü tuşu ile onaylayabilirisiniz.

samsung model bulma

5 Yorumlar

  1. Başkasının bir gmail hesabını yazsak acılırmı yoksa telefona ilk açtığımız hesapmı olması gerekiyo

    1. Başkasının değil google play hizmetinden yararlandığınız mail adresini kullanmanız gerekiyor. Yeni bir hesapla malesef olmaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu