Okul

Cumhuriyeti Korumak ve Güçlendirmek İçin Neler Yapmalıyız

Cumhuriyet dünya üzerindeki yönetim şekilleri arasındaki en doğru ve mükemmel sisteme sahip olandır. Halkın kendi iradesince yönettikleri, aldıkları kararlar sayesinde hareket etmelerinin karşılığı çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmasıdır. Halkın Cumhuriyet rejiminde hak ve özgürlükleri oldukça yüksektir. İnsanları tanır onlarla birlikte ortak hareket ederler.

Cumhuriyet atalarımızdan kalan miraslar arasında en önemlisidir. Ülkemizin yönetimi, bizim haklarımız ve geleceğimizdir. Halkın haklarını kısıtlamadan yapılan yönetimler olmaktadır. Atatürk ilke ve inkılaplarına sahip çıkarak aynı zamanda Cumhuriyetimize sahip çıkmış oluruz. Her zaman ilke ve inkılaplarımıza sahip çıkmalı, Cumhuriyetin temellerini oluşturan değerlerimizi korumalıyız. Bizi bundan mahrum etmek isteyenler olacaktır ama asla izin vermemeliyiz. Ülkemizin en büyük koruyucusu ancak biz oluruz. Sahip çıkmalı değer bilmeliyiz.

Ülkemizin ayakta kalabilmesi ve her zaman sahip olduğu gücü koruması adına Türk genci olarak çalışmalı, ülkemize hizmet etmeli, anayasal görevlerimizi yerine getirmeliyiz. Atatürk, ülkenin en doğru şekilde bizler tarafından yönetileceğine kanaat getirmiş Cumhuriyeti bize armağan etmiştir. Egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olmasıyla en zor zamanlarda dahi sahip çıkılacağını göstermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu