Sorular Cevaplar

Daha Çok Üreten Bir Toplum Olmak Bize Neler Kazandırır

Üretken bir toplum olmak ülkemizin ekonomik anlamda kalkınmasını sağlar. Üretkenlik sayesinde dışa bağımlılıktan kurtularak ticaret anlamında gelişmeler olur. Kendi ihtiyaçlarını sağlayarak toplum için iş imkanları sağlanır. İşsizlik oranları azalarak milli gelir oranları artıp rahat bir yaşam sunar.

İhtiyacı olan toplumlar ihtiyaçlarını karşılar. Aldıkları maaş oranları yüksek oldukları gibi yaşam kaliteleri yükselir. Üretici toplumlar genelde gelişmiş ülkeler olmaktadır. Eğitime ve bilime destek vererek yeni keşifler yapılır. Teknoloji alanında üretimler artarak toplumlara faydası olur. Ülkemizde üretilen alet ve araçlar sayesinde dışarıya satılarak ekonominiz canlanır. Başka ülkeler bize saygı duymaya başlar. Toplumun kendine yetmesi insanların hoşgörü kazanması, birbirlerine destek olmasını sağlar.

Üretken toplumun oluşması için vatandaşların çalışarak katkı da bulunması gerekir. Üreterek dış ülkelere satıp gelir elde ederler. Ekonomik anlamda güçlenme sağlayarak hedeflerine ulaşabilirler. Üretken toplumlar gelecekte ülke yönetiminde etkin rol üstlenirler. Üretken olmayan ve başka toplumların izinden gidenler ise her zaman bir adım geriden gelir. İç ve dış sorun yaşayarak ekonomisini düzeltemedikleri gibi genel anlamda sıkıntı içinde olur.

Günümüzde üretken milletler; ABD, Almanya, Japonya, İsviçre, Fransa, Rusya gibi ülkeler başta gelmektedir. Üretken oldukları gibi güçlü ekonomiye sahiplerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu