Okul

Damlaya Damlaya Göl Olur Atasözü İle İlgili Hikaye

Bir zamanlar kasabada Pelin ve Ahmet kardeşler birlikte yaşarlarmış. Pelin derslerinde çalışkan başarılı bir öğrenci olarak okuluna devam ederdi. Okulda öğrencilerin ayakkabılarının hepsi yeniyken bir tek onun sahip oldukları yırtık olduğu için oldukça mutsuzdu.

Abisi Ahmet derslerinde çalışkan olmasına rağmen evi geçindirmek için çalışması gereken henüz 13 yaşında bir çocuktu. Tamirci çırağı olarak işine gidip gelirdi ardından kardeşi Pelin’in neden böyle üzüldüğünü anlayınca daha çok çalışmaya başlamıştır.

Kazandığı paranın büyük bir kısmını evi geçindiren Ahmet bir yol bulması gerekiyordu. Fazladan aldığı mesai paraları az olduğu için biriktirmeye karar verdi. Her hafta köşeye 3 5 kuruş biriktirerek kardeşine o sevdiği ayakkabıyı almaya karar vermişti. Haftalar sonra o parayı tamamladı elinde 50 kuruş birikmişti onunla birlikte üzülen Pelin’e ayakkabıyı alarak mutlu mesut içerisinde yaşadılar.

Hikayeden çıkartacağımız ders ne olursa olsun biriktirdiğimiz de bir zaman sonra elimize büyük paralar geçebilir. Burada para biriktirmenin önemini vurgulamaktadır.

21 Yorumlar

  1. Ya güzel olmuş ama ben bir tane daha baktım ve hangisinin doğru olduğunu bilmiyorum yardımcı olurmusunuz lütfennnnn☺☺

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu