Okul

Damlaya Damlaya Göl Olur Kompozisyon

Hayatımız boyunca kendi ihtiyaçlarımızı karşılamak adına çalışma hayatı içinde bulunuruz. Zorlandığımız anlarımızın tek sebebi çalışarak çeşitli kazanç elde etmeye yönelik olmuştur. Beslenme, barınma gibi ihtiyaçlarımızı karşılamak adına çalışmalı, çaba göstermeli ve uğraşmamız gerektiğidir.

İnsanlar temel ihtiyaçlarının karşılamak için yaşamları boyunca kendilerine verilen vazifeleri yerine getirir. Kendi hedef ve idealleri doğrultusunda devam ederek yaşamlarını sürdürürler. Çalışarak belli bir birikim elde edip yaşamlarını o yönde hareket ettirirler. Hedeflerine ulaşmalarının altın yolu ise birikim yapmalarıdır. Önemli bir ihtiyacımızı karşılamak için önemli yatırımlar yapmamız gerekebilir. Bunun için hedefimiz doğrultusunda çalışmalı kazancımızdan kenara üç beş kuruş bir şeyler atmalıyız. Çok uzak görünse dahi çalışarak çok daha yakına ulaşmamızda mümkün olur. Gençlik yıllarımız en verimli yıllarımız olduğundan dolayı zamanımızı doğru değerlendirip kazanç odaklı çalışmalıyız. Yarının ne getireceğini bilmeden hazırlıklı olmak sorunların önüne geçilmesini sağlayacaktır. İnişli çıkışlı bir hayatta güvendiğimiz dağlara kar yağdığı zamanda daha önceden hazırlıklı olmanın rahatlığına ulaşırız.

İnsanlar çalıştıkları müddetçe maddi gelir elde eder. Giderlerde olacaktır ama mutlaka kenara üç beş kuruş atmamız ileride yaşanacak zor günlerin önüne geçmesinde etkili olacaktır. Ufak dediğimiz o birikimler zaman içerisinde damlaya damlaya göl haline gelir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu