Okul

Dengeli Beslenme İle İlgili Kompozisyon

Sağlıklı yaşam için beslenmemiz önemlidir. Temel ihtiyaçlarımız olan beslenme karşılandığı takdirde dirençli vücuda sahip oluruz. Günlük olarak almamız gereken protein, karbonhidrat ve yağ miktarını belirlenmesi için diyetisyenlerin kontrolüne girmeliyiz. Harcadığımız enerji kadar beslenirsek vücudumuzdaki kilo oranını koruruz.

Yaşadığımız iklim şartlarına göre beslenmemizde değişiklik gösterir. Sıcak yerlerde az yağlı hafif yiyecekler bizi idare ederken soğuk yerlerde yağlı etli yiyecekler tercih edilir. Yediğimiz yiyecekler sağlığımız korumamızda önemli faktörler içerir. Beslenmemiz dikkat ederken sağlığımızda korunur. Güzel bir gelecek için sağlıklı beslenmek adına hareket etmeliyiz. Kendimize dikkat eder ve bakarsak sağlıklı yaşarız. Vücudumuz doğru şekilde gelişir ideal oranda olur. Aksi takdirde gelişmeyen kemikler, organlar beraberinde hastalıkları getirir.

Uzun zaman aralıklarında beslenirken sağlığımıza dikkat etmiş oluruz. Kendimiz iyi hissederek sağlıklı şekilde yaşamımızı sürdürürüz. Olası sağlık sorunlarına karşı kendimizi korumuş olacağız. Dengeli ve düzenli beslenerek bedensel ve zihinsel olarak gelişime ulaşırız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu