Okul

Deveyi Yardan Uçuran Bir Tutam Ottur Kompozisyon

İnsanoğlu her zaman sahip olduklarından çok daha fazlasını ister. Kazançları küçük olsa dahi peşinden koşarak onu elde etmek çabasında olur. Sahip olduğu iradesini doğru şekilde kullanmayarak kendi zaaflarına düşmekten kendisini alıkoyamaz. İnsanların hataları kendilerinde başlar ve öyle biter.

İyi yönleri olduğu gibi kötü yönlerinin kurbanları olurlar. Küçük çıkarlardan dolayı sahip oldukları daha önemli yerlerdeki değerlerini kaybederler. Basit çıkarları uğruna yaptıkları kaprisler doğrultusunda hayatları biten insanlar olmaktadır. Hayatımız küçük şeylere kapris yapılmayacak kadar değerli, kaybedebileceklerimizi hesaba katmadan hareketimiz dahi olumsuz sonuçlar doğurmaktadır. Başkalarının aldığı kararlar onların düşünceleri doğrultusunda hepimiz için doğru olmayabilir. Verdikleri kararlarda kaprislerini belki çekebilecek birileri vardır ama bizim olmadığından dolayı istenmeyen sonuçlar doğurarak eldekinden de olabiliriz.

Hayatımızda hislerimiz ve kaprislerimiz bizlere yol gösterir. Yapacaklarımızı ilk önce düşünmeli, daha sonra karar vererek belli bir yolu izlememiz gerekmektedir. Doğru davrandığımız gibi olgunluğumuzu göstererek pişman olacağımız hatalar yapmaktan sakınabiliriz. Kaprislere ve tavırlara yer vermeden kararlarımızı almamız gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu