Okul

Dil Adları Nelerdir

Dil, insanların ortak duyguları ve düşüncelerin konuşmaya yansıtılması ile birlikte meydana gelmektedir. Yazının bulunduğu tarihten sonra da kalıcı bir hale gelmiştir. Dil, düşünce kavramı ile şekillenmektedir. Bu neden ile her milletin düşünceleri ve inançları yapısına göre dil yapıları oluşmuştur. Dildeki farklılıklar duygu, düşünce ve hayat tarzı gibi dünya görüşü bakımından meydana gelmiştir. Dünya üzerinde konuşulmaya olan birçok dil mevcuttur. Bunlar içerisinde eski olanlar azalmakta, modern olanlar ile gittikçe çoğalmaktadır.

Dilin tarih alanında devamlılığı özellikle coğrafyaya da bağlıdır. Coğrafik şartlardan etkilenen nüfusun dil üzerindeki etkisi normal bir şekilde doğru orantılı devam etmektedir Bu sebeplerden dolayı bir dilin kalıcı bir hal alması için alfabesinin köklü bir şekilde olması gerekir.

Dünya üzerinde resmi olarak bilinen ve dünyada en çok kullanılan aynı zamanda uluslararası anlaşmaların görüşmelerin ve dahi konuşmaların en çok kullanıldığı ve birçok ülkenin resmi dili olan dil adları şu şekildedir:

Çince, Fransızca, Korece, Japonca, Almanca, İngilizce, Türkçe, Kürtçe, Bulgarca, Portekizce, Arapça, Farsça, Flemenkçe, Rusça, Persçe, Latince.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu