Okul

Dinimizde Yasaklanan Davranışlar Nelerdir

Allah tarafından gönderilen Kur’an-ı Kerim’de belirtilmiş olan yasaklar vardır. Dinimizce kötü davranış olup yasaklanmıştır büyük günahlar arasında yer almaktadır.

Allah’tan ümit kesmek inanmamak, zira gerçekten pişmanlık duyan birisi olursa günahlarının affedileceği bildirilmiştir.

İftira atmak en büyük günahlarından birisi olup insanları birbirlerine düşürüp toplum içersinde huzurluk çıkartarak sebepsiz yere günahlar işlemektir. İslam dininde yasaklanarak açık bir dille buyrulmuştur.

Yapılan iyilikleri anlatarak yaptığınız iyiliğin başa kakılması sonucunda günah olmaktadır. Bir elin verdiğini diğer elin bilmemesi gereklidir.

Kendini beğenmişlik yaparak insanları küçükseyerek yukardan bakmaktır. Toplum içersinde itibar sağlayarak insanları kötü yönlere sürüklemesi. Allah tarafından verilen lütfünden daha fazlasını isteyerek kibirlenip yüz çevirmesidir.

Öldürmek en büyük günahlardan olup bütün dinler tarafından neredeyse yasaklanmıştır. Can almak sadece Allaha mahsus olup dilediği zaman Azrail tarafından o kişinin canı alınmaktadır.

Zina yapmak toplumu ahlaksızlığa götüren ve affedilmeyen günahlardan birisidir. Eğer zina yapan birisi varsa onu cehennemin ateşi beklemektedir.

Büyüye olan inanç ve büyücülük yapmak insanların arasında sorunların çıkması, kötü davranış olması yasaklanmıştır.

günahlar
günahlar

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu