Teknoloji

Whatsapp Aktivasyon Kodu Gelmiyor Sorunu

Whatsapp kullanıcıları son günlerde yaşadığı sorunlardan biriside aktivasyon kodunun kendilerine gelmemesi olmuştur. İOS ve Android işletim sistemlerinde çalışan uygulama internet üzerinden ücretsiz ses, mesaj, resim, video, belge gibi işlemlerin karşı tarafına aktarımını gerçekleştirmenizi sağlıyor.

Telefonunuza yüklediğiniz uygulama ile birlikte sisteme kayıtlı olarak numaranızı girmeniz gerekiyor. Telefonunuza gönderilecek olan onay mesajını girdiğiniz takdirde onaylanacaktır.

Mesaj gelmiyorsa internet bağlantısını kontrol edin, girdiğiniz telefon numarasının başında 0 eklemeden giriş yapınız. Telefonun yurtdışından SMS almaya açık olup olmadığını kontrol ettiriniz. Doğru şekilde işlemleri yaptığınız telefonunuza 15 saniye içersinde SMS iletilecektir.

3 Yorumlar

  1. Merhaba ben azerbaycandayim suanda benim whatsapp numaram rus numaramdaydi simdi bende o cikti benimde rus numaram islemiyor kod gelmiyor ne yapa bilirim

  2. Merhaba yıllardır whatsapp kullanıyorum. Ben kod filan isteğinde bulunmadan son zamanlarda bana ara ara whatsapp tarafından kod mesajı geliyor. Sebebi ne olabilir ve nasıl engelleyebilirim? Teşekkür ederim…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu