Okul

Dişlerimizi Neden Fırçalarız

Diş fırçalamak ailemizde başlayan alışkanlık ileri de okullarda öğrencilerin dişlerini fırçalamayı alışkanlık haline getirmesi için diş fırçası ve macunu dağıtılmakta. Dişlerimizin sağlıklı kalması için okulda diş fırçalama takvimleri dağıtılarak gece ve gündüz fırçalandığı takdirde işaretlenir. Sağlık eğitiminde çocukların dişlerini fırçalamalarına imkan tanınır. Fizyolojik ve psikolojik olarak insan hayatına o şekilde sürdürmeye devam eder.

Temizlik sağlıklı yaşamın şartlarının başında gelmektedir. Kişisel ve çevresel olarak insanlara temizliği öğretir. Kişisel temizliğimiz vücut temizliğimizdir. Bizim kendi temizliğimiz çevremizdeki insanların bize değer vermelerini sağlamaktadır. Vücut temizliğinde baş, boyun, kulak, burun, ağız, diş, koltuk altı, kasık temizliği, el ve ayak temizliği, yüz ve saç temizliği gelmektedir. Temizliğimizi yaparak sağlıklı yaşam sürdürebiliriz. Kendimizi hastalıklardan koruduğumuz gibi sosyal hayatımızda çok daha kuvvetli ilişkiler kurarız.

Dişlerimizi günde iki defa fırçalayarak sağlığını koruyarak temizlenmesini sağlayabiliriz. Sosyal hayatta insanlarla ilişkiler kurmamızda etkilidir. Dişlerimizi fırçalamak temiz, sağlıklı dişlere ve ağıza sahip olmamamıza yardımcıdır. Sağlıklı dişler için diş bakımı yapılmalı, yılda iki defa diş hekimine giderek bakım ve kontrolden geçmeliyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu