Okul

Doğa İle İlgili Kompozisyon

Doğa ve Hayatımız

Doğa hayatımız için önemli bir yer sahibi olmaktadır. Varlığı ile birlikte bizlere güzel bir yaşam sunarak geleceğimizi görmekteyiz. Temiz bir oksijen ile ciğerlerimiz temizlenirken bulduğumuz huzur stresten uzak tutar. Dinlenmek için doğanın bizlere sunduğu her imkanından faydalanmamız gerekir. Kendimizi tabiatın kucağına bırakarak bizi sakinleştirmesi dinlendirmesini isteriz.

Ağaçlar, bitkiler, kuşlar, hayvanlar gibi bir çok canlının barındırdığı yerde insanlar kendilerini tabiat ananın kucaklaması ile hissederler. Ağaç sevgisi doğanın oluşmasını sağlar. Eskiden Türkler her çocuk bir için fidan dikerek geleceklerini koruma altına alırlardı. Doğaya verdikleri önem her zaman olarak bilinirdi özellikle Ergenekon destanı ağaçların arasında yaşanmıştır.

Ağaç sevgisi ile birlikte geleceğinizi ve sevdiklerinizi korumuş olursunuz. olmadıkları zaman hayatınız olmayacağı gibi temiz hava dahi soluyamazsınız. Sizler nasıl davranırsanız doğaya onlarda size öyle karşılık verir. İnsanlar bilinçlendirilerek doğa sevgisi aşılanmalı gelecek nesillerde bu yolda devam etsinler.

Doğa Aşkı

Doğanın muhteşemliğine aşk ile yaklaşılır. Her karışında bir güzellik, ayrı bir değer taşımaktadır. Doğaya sevgi ile yaklaşarak onu daha da güzelleştirebiliriz. Bize tabiat ana tarafından armağan edilen doğayı aşkla, sevgiyle korumalı ve sahip çıkmalıyız.

Doğanın bizim ve çocuklarımızın geleceği olduğu aşikardır. Onlara bırakacağımız miraslardan biri yeşil bir çevre olurdu. Mal mülk dışında sahip olacakları para olacaktır. Geleceğe ve yaşama olan en büyük armağandır doğa. Bir yaşam ve gelecek için doğa ile birlikte olunması gerekir. Doğayı seversek geleceğimizi de sevmiş olarak yaşamımızı sürdürmüş olacağız. Her noktada bize yardım eden, yol gösteren, sorunlarımızı çözen doğamızdır.

Mutlu huzurlu bir yaşam için doğanın içinde olmalıyız. Bir gelecek, bir yaşam sahibi olarak hayatımızı bu denli mutlu şekilde sürdürebiliriz. Birlik içinde hareket ederek güzel yaşamın bir parçası olmamız mümkündür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu