Okul

Doğa Sevgisi İle İlgili Kompozisyon

Canlı ve cansız varlıkların bir arada bulunduğu ortama doğa dediğimize göre doğanın biz insanlar için ne kadar önemli olduğunu da vurgulamış oluruz.

Bir arada yaşamımızı sürdürdüğümüz bu ortamın hayati önemi çok büyüktür. Aldığımız temiz oksijen sayesinde sağlıklı yaşam sürer, güzel seslerle bizlerde coşar melodik seslere mutlulukla eşlik ederiz. Temiz bir ortamda yetişen çeşitli bitkiler sayesinde sağlıklı beslenir, doğadaki bitkilerle beslenen hayvanlarımızdan elde edilen süt ve etlerden aldığımız besinler sağlığımızı olumlu etkiler, tertemiz gürül gürül akan sular sayesinde hayatımızı idame ettirebiliriz.

Yeşilin bol olduğu ortamlar bizlere huzur verir, mevsimlerine göre rengarenk açan çiçekler bizlere mevsimleri hatırlatır, mutluluk verir veya hüzünlendirir. Doğadaki dengelerin bozulması bile yaşayacağımız bu güzelliklere gölge düşürür. Üzerimizde ki etkilerini saymakla bitiremeyeceğimiz doğanın bir gün yok olacağını düşünmek bile korkunç gelir bizlere. Hayatın yok oluşu doğanın yok olmasıyla eşdeğerdedir.

Masmavi gök kubbe üzerimizden hiç eksik olmasın. Yaşam budur işte…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu