Okul

Kılıç Kınını Kesmez Kompozisyon

İster istemez hayatın bize olumsuz getirileri olabilir. Bunlardan birisi olaylara karşı sinirli tavırlar sergilememizdir. O kişini üzerine fazla gitmemek gerektiğini bilmeliyiz. Sinirli olursa üstelediğimiz zaman farklı şekilde sinirini çıkarma ihtiyacı duyacaktır. Ne kadar kızarsa kızsın yakınında bulunanlara zarar vermeyeceğini bilmeliyiz.

Sinirli kişinin üzerine giderek daha da sinirlenmesine sebep olabilirsiniz. Gözü bir şeyi görmeyeceğinden dolayı size bir şey yapamadığından kendisine ve başkasına zarara verecek duruma gelir. Çok sinirli olmasına rağmen sevdiği insanlara asla dokunmaz. Kıracak bir şey yapmaz ve öfkesini içinde tutar. İnsan böyle anlarda öfkesini genellikle başkalarından çıkarmaktadır. Öfkeli kişi yakınlarını kırması beklenmez, onlara karşı daima durgun davranır. Atalarımızda kılıç kınını kesmeyeceği sözü ile çevresindekilere zarar vermeyeceğini anlatır.

Kızgın birisinden asla yakınlarına zarar gelmez. Sinirli olmasına rağmen korkmaması gerekiyor. Sevdiği kişileri her halükarda korur sahip çıkar. Yakınlarını korur, sahip çıkarak onlara gelebilecek zararları önler. Yakınlarımızın kalbini asla kırmamalıyız, şu hayatta onlardan başka kimsemiz olmadığını bilmeliyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu