Okul

Doğal Çevrenin İnsanlar Tarafından Yanlış Kullanılması Sonucu Doğada Meydana Gelen Değişimler

Doğal Çevrenin Yanlış Kullanılması İle Birlikte Meydana Gelen Değişimler bütün canlıların hayatını tehlike altına alarak yaşamın olmadığı bir dünyanın oluşmasına sebep olur.

Çevremiz insanların yaşadığı her alan yer olmaktadır. Doğal çevre olup hayatımızın her insanın koruyup kollaması gereken doğru bir şekilde kullanmaları gereklidir. Canlılar yaşamlarını devam ettirmek için ihtiyaç duyarlar kendilerini fiziki, sosyal, ekonomik, kültürel çevreye ayırmaktadır. Çevre içersinde canlıların sahip olduğu düzenli bir hayatı olmaktadır doğru şekilde kullanılırsa sorunlar gözle görülmez.

Çevrenin yanlış kullanımı ile birlikte ekosistemi olumsuz yönde etkilemektedir. Çevre canlıları etkileyen en önemli dış etkilerden birisi olup olumsuz durumda tüm canlı varlıklara zarar verir. Hava, su, toprak, ses kirlilikleri olarak dünyaya yayılmıştır. Dünya üzerinde canlıların dengesinin bozulmasına sebep olarak yaşamaz hale gelebilir. Hastalıklar artar canlıların nesli tükenerek doğanın düzeni bozulmuş olacaktır.

Dünya üzerinde alınacak her önlem canlıların yaşamı için değer taşımaktadır. Günümüzde temizlik yapılmasaydı eğer dünya yaşanmaz bir alan olacaktı.

çevre kirlilikleri
çevre kirlilikleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu