Okul

Doğal Kaynaklarımızın Korunmasının Geleceğimiz Açısından Önemi

Doğal kaynaklar devamlılığı geleceğimiz açısından önemlidir. Gelecekte insanlar ve canlıların neslinin devamında doğal kaynaklara ihtiyaç duyarlar. Bunlar arasında suyu ele alarak incelersek bütün canlıların en temel yaşam kaynağıdır. Bu sayede yaşamlarına devam edebilecekleri su kaynaklarını kontrol altına olmuş olurlar. Canlıların vücutlarının büyük bir kısmı sudan oluştuğu göz önünde bulundurulması gerekir. Havanın, toprağın, suyun kirlenmesi gelecekte hastalıkların ve ölümlerin habercisi olur.

Bilinçli bir insan olmamız doğal kaynaklara sahip olmamızla başlar. Korumak ve değerlerini anlamak gelecek nesilde yaşayacak olan bizden sonraki nesiller için yaşanır bir dünyayı gösterir. Kirlenirse bırakacağımız biraz canlıların yaşamlarını olumsuz şekilde etkileyecektir. Temiz bir çevrenin bırakılması gelecek kuşaklar içinde rahatlığın dünyası olacaktır.

Doğal kaynaklardan petrol günümüzde ulaşımın sağlanması için gerekli olan akaryakıttır. İşlem görerek yanıcı madde haline gelip motorların çalışmasını sağlayarak hareket etmemiz sağlanıyor. Petrol bittiği zaman ulaşım sıkıntıları beraberinde gelecektir.

Doğal kaynaklar korunmazsa eğer dünyamız bugüne kadar yaşamadığı kadar kötü durumlarla karşı karşıya kalabilir. Biz insanlar olarak tasarruflu şekilde israf etmeden kullanmamız gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu